1. pl

Katarzyna Bem-Kukulska

Zatem podczas tego wyzwania pokażę Ci:

- w jaki sposób stworzyć własny „katalog” wzorów, 

- jeżeli nigdy nie rysował_aś, oswoisz się z narzędziami rysowniczymi,

- jak samemu wymyślić oryginalne wzory inspirowane naturą i życiem codziennym, 

-  w jaki sposób można znajdować inspiracje poszukując zdjęć w sieci oraz jak z nich korzystać w taki sposób, aby nie naruszać praw autorskich innych osób, 

- w trakcie wyzwania razem sięgniemy również w poszukiwaniu inspiracji do wirtualnych zbiorów muzealnych.

 

A wszystko to na luzie, na spokojnie, nastawiając się na rozwój i dobrą zabawę w trakcie rysowniczych eksperymentów.

UWAGA!

Do tego wyzwania nie musisz posiadać żadnych umiejętności rysowniczych. Wszystkie ćwiczenia opracowałam i przygotowałam w taki sposób, aby były one odpowiednie zarówno dla osób początkujących, jak i dla osób rysujących już od jakiegoś czasu! 

 

 

Nie musisz mieć talentu żeby tworzyć.

Nie musisz być artystą żeby malować.

Wystarczy jeśli będzie sprawiać Ci to radość!

 

 

Dołącz do wyzwania #intencjonalnie i zacznij tworzyć dla siebie w rytmie slow!

24 września 2021

Wprowadź sztukę do swojej codzienności w rytmie slow!

 

Dzisiaj chciałabym przedstawić Ci twórcze wyzwanie, nad którym pracowałam przez ostatnie miesiące. Czyli twórcze wyzwanie #intencjonalnie w wersji slow, które pozwoli Ci na kreatywny rozwój oraz na stworzenie własnej bazy wzorów.

 

Skąd pomysł na to wyzwanie?

 

Co roku w październiku organizowane jest międzynarodowe wyzwanie dla rysowników nazwane Inktober. Polega ono na wykonywaniu rysunków codziennie, przez cały październik i publikowaniu ich na swoich profilach społecznościowych oznaczając je #inktober. Co roku tworzona jest również lista tematów, którą można się posiłkować, w razie braku własnego pomysłu na temat przewodni każdej pracy.

 

Przez ostatnie 3 lata regularnie brałam w nim udział. Za pierwszym razem było to dla mnie świetne doświadczenie. Pozwoliło mi oswoić się z narzędziem, poćwiczyć, nabrać w rysowaniu tuszem pewności. Z czasem jednak okazało się, że wykonanie 30 rysunków w 30 dni to bardzo dużo. Tym bardziej jeśli miały to być prace do publikowania na swoim profilu. 

 

To bardzo, bardzo dużo. Prawie nie do zrobienia, jeśli jednocześnie również się pracuje czy chodzi na uczelnię.

 

Wyzwanie #intencjonalnie

 

Wpadłam więc na pomysł, aby zorganizować własne wyzwanie - rysowanie w wersji slow.

Co więcej, jest ono przeznaczone dla każdego - zarówno dla osób które nigdy nie rysowały, jak i dla tych, które rysują na co dzień.

 

Przez cały październik i listopad będą pojawiały się tutaj na stronie materiały pozwalające na rozpoczęcie swojej przygody z rysowaniem tuszem i na stworzenie własnej bazy swoich wzorów. 

Jednocześnie powstała dedykowana grupa na facebooku, na której będą pojawiały się transmisje oraz dodatkowe materiały. Będzie też tam przestrzeń, na dzielenie się swoimi pracami.

 

Założeniem, jest stworzenie przez dwa miesiące 10 prac. Luźnym założeniem.  Na końcu wszystkie one posłużą do stworzenia mandali, która będzie służyła za podsumowanie zebranych umiejętności i wzorów. Wszystko opracowane jest w taki sposób, że nawet jeśli ominiesz parę prac i tak będziesz w stanie ją wykonać.


 

Twórcze wyzwanie #intencjonalnie  

Wróć

Znajdziesz mnie również na: