W niedzielę o godzinie 20:00 widzimy się na live'ie na moim profilu na Instagramie.

Do tego ćwiczenia przygotuj sobie dodatkową kartkę i coś do pisania. Jeśli masz taką możliwość przygotuj również coś kolorowego - jak kredki, cienkopisy, flamastry. Możesz zdecydować się również na farby - pamiętaj jednak, że wtedy będziesz potrzebował_a kartek grubszych niż te typu ksero.

 

Do zobaczenia!

 

 

 

Aby otrzymać rozszerzoną wersję przygotowanych przeze mnie kart (widoczne na drugim zdjęciu), zapisz się na specjalną listę i otrzymuj w wiadomościach pełną wersję przygotowanych przeze mnie plików oraz informacje o transmisjach.

 

 

 

Klikając w przycisk poniżej możesz pobrać przygotowaną przeze mnie pojedynczą planszę, która pozwoli Ci z łatwością rozrysować swoją intuicyjną mandalę.

 

 

  1. pl

Katarzyna Bem-Kukulska

ZAPISZ SIĘ!

POBIERZ!

17 grudnia 2021

Dzisiaj mam dla Was coś specjalnego!

Możliwe, że część z Was spotkało się ze mną przy okazji prowadzonych przeze mnie warsztatów czy wykładu odnośnie tworzenia mandali. 

W tym tygodniu na moim profilu na Instagramie będzie możliwość, aby wziąć udział właśnie w takim warsztacie w formie online!

 

O co w tym chodzi?

Dwa lata temu bardzo mocno zgłębiałam swoją wiedzę z obszaru arteterapii. Głównie interesowały mnie tutaj takie jej formy, które można wykorzystać do codziennej pracy z emocjami w roli self-care.

Jednocześnie czytałam sporo książek o twórczym rozwoju człowieka, jak prace Arno Sterna, czy też o tym jak kształtowała się ludzka percepcja - tutaj polecam na przykład sięgnąć do "Teorii widzenia" Władysława Strzemińskiego.

Na podstawie mojej dotychczasowej wiedzy, zebranych materiałów i scenariuszy arteterapeutycznych zajęć opracowałam własne ćwiczenie w oparciu o formę mandali. Pozwala ono na chwilę twórczego odpoczynku, złapania oddechu i zajrzenia wgłąb siebie.

 

Dlaczego forma mandali?

 

Mandala jest symbolem, który jest mi niezwykle bliski i bardzo często pojawia się w mojej twórczości. Jest formą bardzo elastyczną - może być albo skomplikowana i zawiła albo bardzo prosta. Dlatego też można za jej pomocą oddać charakter swojego wnętrza.

Dodatkowo proces jej tworzenia również cechuje się elastycznością. Można wykonać ją w sposób, który wymaga wytrwałości i cierpliwości lub bardziej ekspresyjnie - obie wersje mają jednak w sobie element medytacyjny i wyciszający, poprzez jej symetryczną i harmonijną formę.

 

Intuicyjna mandala a wyzwanie #intencjonalnie

Wykonana mandala posłuży Ci nie tylko jako ćwiczenie areterapeutyczne. Będzie możliwość również, aby wykorzystać stworzony układ jako podstawę do końcowej pracy.

 

 

 

#intencjonalnie - intuicyjna mandala

Wróć

Znajdziesz mnie również na: